2. Potravinářský průmysl pracuje na vývoji a výrobě inovovaných a reformulovaných výrobků (zlepšení složení makronutrientů)

Subjekt Závazek Vyhodnocení Stav
Obecně Konkrétní příklad z praxe/výrobek/projekt
Nestlé Česko, s.r.o. Zlepšení složení snídaňových cereálií V roce 2022 došlo ke zlepšení složení snídaňových cereálií Nesquik. Ve svém složení má na prvním místě celozrnnou mouku, výrobky mají vyšší obsah vlákniny a jsou obohacené o vitamíny B3, B5, B6 a železo. Díky těmto změnám jsou cereálie hodnoceny jako Nutri-Score A. Další novinkou jsou výrobky Nestlé Fitness Granola s medem, čokoládou a brusinkami. Tato řada cereálií obsahuje více jak 53 % celozrnné mouky.
Nestlé Zlepšení složení snídaňových cereálií V roce 2022 došlo ke zlepšení složení snídaňových cereálií Nesquik. Ve svém složení má na prvním místě celozrnnou mouku, výrobky mají vyšší obsah vlákniny a jsou obohacené o vitamíny B3, B5, B6 a železo. Díky těmto změnám jsou cereálie hodnoceny jako Nutri-Score A. Další novinkou jsou výrobky Nestlé Fitness Granola s medem, čokoládou a brusinkami. Tato řada cereálií obsahuje více jak 53 % celozrnné mouky.
Danone Realizovat dlouhodobý závazek v podobě zlepšování nutriční kvality produktů a podpory zdravějšího, nutričně bohatšího stravování – omezování cukru Omezování obsahu cukru dlouhodobě patří mezi základní reformulační cíle Danone na globální úrovni. 90 % z celkového objemu prodejů společnosti Danone v roce 2020 se uskutečnilo ve zdravých kategoriích potravin a plných 82 % z celkového objemu prodejů společnosti Danone v roce 2020 bylo bez přidaného cukru a 41 % je fortifikováno (v roce 2019 to bylo 25 %). V omezování obsahu cukru ve výrobcích společnosti chceme i nadále pokračovat, a to v souladu s oficiálními Nutričními cíli a závazky Danone. 16 % objemu prodejů Danone bylo v roce 2020 nutričně zlepšeno (celosvětově).
Závazek se již podařilo naplnit
Naplňování závazku úspěšně probíhá
Závazek se nedaří naplňovat