Internetový vzdělávací kurz zdravého životního stylu po žáky základních škol zakončil svůj čtrnáctý ročník. V letošním školním roce se do kurzu zaregistrovalo celkem 91 pátých tříd, 100 učitelů a 1029 žáků. S kurzem Hravě žij zdravě v podobě, jak ho známe, se tímto loučíme. Od září tohoto roku se otevře pod hlavičkou Potravinářské komory České republiky nový projekt s názvem V rytmu zdraví. Důvodem změny je ukončení spolupráce se společností STOB CZ s.r.o.

Zavřené školy, distanční výuka a další epidemiologická omezení nebyly překážkami pro 13 tříd, které kurz úspěšně dokončily. Sedm tříd, z každého kraje republiky jedna, pak vyhrály zasloužené ceny. Nejlepší třídou se stala ZŠ Komňa z Bojkovic, druhou příčku obsadila ZŠ Školská z Budyně nad Ohří a třetí místo má v kapse ZŠ Černotín. Poděkování a gratulace však patří všem účastníkům kurzu!

„Teorie i praxe nám ukazují, že uplynulý rok zamával se stravovacími návyky
a zejména pohybovými aktivitami celé populace. Poukázal na důležitost domácího stravování a přinesl jiný pohled na konzumaci jídla mimo domov. S tím souvisí i celková udržitelnost, což je téma, kterému se budeme muset v nejbližší době věnovat. Proto jsme se rozhodli učinit zásadní změnu i v projektu Hravě žij zdravě,“ prozrazuje Dana Gabrovská, vedoucí projektu.

„Potravinářská komora České republiky spustí od září vlastní internetový vzdělávací kurz V rytmu zdraví, který si klade za cíl moderně, přitom však hravou a zábavnou formou, informovat žáky a žákyně o zásadách zdravého životního stylu a motivovat je k udržitelnému a inteligentnímu zacházení s potravinami,“ informuje o cílech kurzu Dana Gabrovská.         

Základem kurzu jsou potravinové pyramidy. O ty se opírají jak potravináři, tak výživoví poradci. Již 27. září. 2021 se spustí registrace učitelů. Žáci se do nového kurzu V rytmu zdraví budou moci hlásit od 11. října 2021, kdy bude soutěž oficiálně spuštěna.

Kromě on-line programu, kde v pěti lekcích žáci pátých tříd poznávají zásady, jak žít aktivní život šetrný k naší planetě, se budou žáci zapojovat i do společných projektů a úkolů. Kurz má za cíl podporovat kolektivního ducha, tedy mít chuť společně tvořit. Do kurzu se mohou nesoutěžně zapojit i další zájemci z řad žáků i studentů ostatních ročníků i laická veřejnost.

Kontakty pro média:

Potravinářská komora ČR

tisková mluvčí Helena Kavanová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 737 287 024

___________________________________________________________________________

Potravinářská komora ČR byla založená v roce 2001 jako federace výrobců potravin, nápojů a zpracovatelů zemědělské produkce je zájmové sdružení právnických osob z odvětví potravinářského průmyslu. PK ČR plní funkci zájmového neziskového sdružení pro všechny potravinářské obory a obory zpracování zemědělských produktů.