Kdy: 15. září 2021 od 9:30 hodin

Kde: v Národní technické knihovně, Ballingův sál - Technická 2710/6, Praha 6 - Dejvice.

Záštitu nad konáním konference převzali: Záštitu nad konáním konference převzali: ministr zemědělství,ministr zdravotnictví a předsedkyně Výboru pro zdravotnictví PSP ČR.

Program konference a doprovodné informace budou přiloženy.

Organizace se bude odvíjet od aktuální epidemické situace. Registrace nutná. Účast není zpoplatněna. Svoji účast potvrďte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 10. září 2021.

Pozvánka zde.

O Platformě pro reformulace: Členové Potravinářské komory ČR založili v roce 2016 Platformu pro reformulace a zahájili tak dialog o postupném snižováníobsahu citlivě vnímaných živin a energie ve výrobcích. Vytvořili tím odbornou platformu pro diskusi nad cíli, kterých by mohlo být reálně dosahováno. Reagují na tlak odborné veřejnosti týkající se možností zlepšování nutričního složení výrobků na trhu v České republice.

Cílem Platformy pro reformulace je vytvoření odborného fóra pro diskusi nad jednotlivými reformulačními cíli a technologiemi, v rámci které mohou členové platformy:

• nastavit a komunikovat konkrétní závazky v oblasti reformulací a podpory zdravé výživy;

• monitorovat a reportovat dosažené výsledky a sdílet zkušenosti s dalšími výrobci;

• ve spolupráci s akademickou obcí a příslušnými ministerstvy vzdělávat veřejnost.

Více se o Platformě pro reformulace dozvíte na stránkách www.reformulace.cz.