Obezita

Obezita je definována jako chronické metabolické onemocnění charakterizované zvýšenou zásobou tuku v těle. Stupeň obezity se stanovuje pomocí BMI (Body Mass Index; BMI = hmotnost v kg/výška2 v m). U dospělé populace označujeme BMI ≥ 25 kg/m2 za nadváhu a BMI ≥ 30 kg/m2 za obezitu. Obezita je závažný zdravotní problém a hlavní rizikový faktor rozvoje tzv. neinfekčních onemocnění. Je také provázena řadou komplikací a výrazně zhoršuje kvalitu života.

WHO (Světová zdravotnická organizace) uvádí, že v Evropě má více než 50 % dospělých obyvatel nadváhu nebo obezitu, více než 20 % je obézních a každé 3. dítě ve věku 11 let trpí nadváhou či obezitou. Podle údajů Českého statistického úřadu z roku 2019 trpí v České republice nadváhou nebo obezitou 68,1 % mužů a 49,2 % žen a obezitou 21,2 % mužů a 17,5 % žen.

http://slot-gacor.nysenate.gov/ https://link-slot-gacor.topacademy.wagor.tc.edu.tw/ http://slot-gacor.next.pwc.com/ https://diperta.padang.go.id/alsin/resources/slot-gacor/ http://slot-deposit-pulsa.learning.moleskine.com/ https://simonak.demakkab.go.id/project/views/slot-online-gacor88 https://slot-gacor.project-c.eidos.com/ https://link-slot-gacor88.nebuta.its-mo.com/ https://restorecal.org/ https://www.isbi.ac.id/-/slot-gacor/ https://slot-gacor88.temply.bizocean.jp/ https://occmakeup.com/
langkah curang Joker678app http://slot88.p1.wrc.com/ https://joker123.ouroboros.ultimaker.com/